Susumu RG1608N-1152-W-T5
RG1608N-1152-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1152-W-T5
Brief Description
RES SMD 11.5K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1152-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-1152-W-T5
QUANTITY
RG1608N-1152-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1152-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1152-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.5k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1152-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1152-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1152-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1152-W-T5
CONN HDR BRKWAY 7/8POS DUAL datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM DUAL SMD 44POS datasheet.pdf
IC 3DRVR/5RCVR RS232 3V 28-TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 50V R2H 0603 datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 44POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 137MA 6.4 OHM SMD datasheet.pdf
INTERCHANGEABLE CHIP .1C datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS STRGHT SKT datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 230MA 1.1 OHM SMD datasheet.pdf
HEAT SHRINK MARKERS 38.1MM datasheet.pdf