Susumu RG1608N-1180-C-T5
RG1608N-1180-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1180-C-T5
Brief Description
RES SMD 118 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1180-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-1180-C-T5
QUANTITY
RG1608N-1180-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1180-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1180-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1180-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1180-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1180-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1180-C-T5
CAP TANT 10UF 35V 10% 2312 datasheet.pdf
SIDACTOR BI 120V 400A TO-92 datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT 6-SMINI datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Free Hanging (In-Line) Crimp datasheet.pdf
KEYLK SW-DT SOLDER datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
MOD LASER CML 100GHZ 200KM datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.5% 1W 2512 datasheet.pdf