Susumu RG1608N-1183-C-T5
RG1608N-1183-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1183-C-T5
Brief Description
RES SMD 118KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1183-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-1183-C-T5
QUANTITY
RG1608N-1183-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1183-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1183-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1183-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1183-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1183-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1183-C-T5
TERMINAL BLOCK 5MM 11POS PCB datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 120UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC FPGA 186 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES 442K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/2W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
SMART CARD CONN datasheet.pdf
RES SMD 12.3K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
TUBE, FEED CLAMP datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 550MW SMB datasheet.pdf