Susumu RG1608N-123-D-T5
RG1608N-123-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-123-D-T5
Brief Description
RES SMD 12K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-123-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-123-D-T5
QUANTITY
RG1608N-123-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-123-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-123-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-123-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-123-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-123-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-123-D-T5
IDC CABLE - HSR16H/AE16G/HSR16H datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
FUSE GLASS 40MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOEIAJ datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN MICRO SD CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 1W LEADS datasheet.pdf
CONN HOOD 50PIN datasheet.pdf
RES 200K OHM 3/4W 0.5% RADIAL datasheet.pdf