Susumu RG1608N-1332-C-T5
RG1608N-1332-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1332-C-T5
Brief Description
RES SMD 13.3K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1332-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-1332-C-T5
QUANTITY
RG1608N-1332-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1332-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1332-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1332-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1332-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1332-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1332-C-T5
BATTERY PACK NICAD 8.4V 600MAH datasheet.pdf
FITTING OUT VERT 45DEG BK 2X2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES MO 2W 110K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHWHEEL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 88A TO-262 datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 400MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES 5 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
CAP 100 UF 20% 25 V datasheet.pdf