Susumu RG1608N-1401-C-T5
RG1608N-1401-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1401-C-T5
Brief Description
RES SMD 1.4KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1401-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-1401-C-T5
QUANTITY
RG1608N-1401-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1401-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1401-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1401-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1401-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1401-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1401-C-T5
CONN RECEPT 3POS 24AWG MTA100 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RIVET PUSH 0.315" NYLON NATURAL datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 6XSON datasheet.pdf
Crystal 50.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 100KPA GAUGE datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT RA datasheet.pdf