Susumu RG1608N-1403-C-T5
RG1608N-1403-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1403-C-T5
Brief Description
RES SMD 140KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1403-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-1403-C-T5
QUANTITY
RG1608N-1403-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1403-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1403-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)140k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1403-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1403-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1403-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1403-C-T5
IDC CABLE - MPK26K/MC26F/MPK26K datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 5NS 60FBGA datasheet.pdf
CAP POLYMER 120UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN 2.0 W/B DL R/A PLUG 28CKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS SKT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A 14-SOIC datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG BLK SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP CER 6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf