Susumu RG1608N-1472-C-T5
RG1608N-1472-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1472-C-T5
Brief Description
RES SMD 14.7K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1472-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-1472-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-1472-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1472-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1472-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.7k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1472-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1472-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1472-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1472-C-T5
BEZEL LARGE GRAY FOR JWL SERIES datasheet.pdf
CONN TEST PROBE RCPT GOLD RED datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
IC FPGA 289 I/O 780HBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
INTELLIGENT THERMOCOUPLE DC datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf