Susumu RG1608N-1473-B-T5
RG1608N-1473-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1473-B-T5
Brief Description
RES SMD 147K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1473-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-1473-B-T5
QUANTITY
RG1608N-1473-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1473-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1473-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1473-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1473-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1473-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1473-B-T5
IC MPU MPC8XX 80MHZ 256BGA datasheet.pdf
IC NVSRAM 4MBIT 70NS 34PCM datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS PANEL MNT W/PINS datasheet.pdf
1.5MM TAB HSG 36 POS ASSY datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 266MHZ 369BGA datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 56POS GOLD datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SATA SIGNAL CBL 7PIN F 7PIN F 8" datasheet.pdf
OPTOISO 1KV TRANS W/BASE TO78-6 datasheet.pdf
WE-UNIT OFFLINE TRANSFORMER datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 800V 16A TO220FP datasheet.pdf