Susumu RG1608N-1780-W-T1
RG1608N-1780-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1780-W-T1
Brief Description
RES SMD 178 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1780-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-1780-W-T1
QUANTITY
RG1608N-1780-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1780-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1780-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1780-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1780-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1780-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-1780-W-T1
IC TXRX RS232 5V ESD-PROT 16SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 110A TO-247 datasheet.pdf
RES 10K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HIGH POWERED LINE LIGHT datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 16V 2.1A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 5W T18 datasheet.pdf
OSC MEMS 233.333MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf