Susumu RG1608N-1782-B-T5
RG1608N-1782-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1782-B-T5
Brief Description
RES SMD 17.8KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1782-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-1782-B-T5
QUANTITY
RG1608N-1782-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1782-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1782-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1782-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1782-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1782-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1782-B-T5
IC MULTIPLEXER DUAL 8X1 28SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK 5POS SIDE ENTRY 10MM datasheet.pdf
CARDEDGE 50POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 4.64M OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT WHIP WB 144-174MHZ datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 55NS 32STSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 30W datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 500MW SOD80 datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf