Susumu RG1608N-1782-W-T1
RG1608N-1782-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1782-W-T1
Brief Description
RES SMD 17.8K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1782-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-1782-W-T1
QUANTITY
RG1608N-1782-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1782-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1782-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1782-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1782-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1782-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-1782-W-T1
SSD 4GB SCSI datasheet.pdf
CBL RIBN 50COND 0.050 WHITE 300' datasheet.pdf
CAP CER 64PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 110NS 56TSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RF TRANSCEIVER datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 3POS TIN datasheet.pdf
CABLE R/A MALE-R/A MALE 2POS 1M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf