Susumu RG1608N-182-W-T5
RG1608N-182-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-182-W-T5
Brief Description
RES SMD 1.8KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-182-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-182-W-T5
QUANTITY
RG1608N-182-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-182-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-182-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-182-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-182-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-182-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-182-W-T5
CONN QMA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 3.3V/5V 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC RESET MPU LOW PWR SOT143-4 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 8SIP datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.75A 10MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 4A 125V datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
CRYSTAL 37.4000 MHZ 9.0PF SMD datasheet.pdf
LENS PACK 1POS 90MM DIA 22MM HT datasheet.pdf