Susumu RG1608N-1823-W-T5
RG1608N-1823-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1823-W-T5
Brief Description
RES SMD 182KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1823-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-1823-W-T5
QUANTITY
RG1608N-1823-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1823-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1823-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1823-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1823-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1823-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1823-W-T5
DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V D2PAK datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 4.7A 8TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 60POS datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 5-BIT 2:1 28-PLCC datasheet.pdf
IC DIFF LINE RECEIVER HS 16-SOIC datasheet.pdf
OPT ENCODER 32 POS 6 CBL & CONN datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W LEADS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf