Susumu RG1608N-184-C-T5
RG1608N-184-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-184-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 180KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-184-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-184-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-184-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-184-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-184-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-184-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-184-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-184-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-184-C-T5
TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT363 datasheet.pdf
IC DRAM 16MBIT 50NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN MALE M12 8POS STR 5M CABLE datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 125V ALARM W/LENS 3A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf