Susumu RG1608N-1912-B-T1
RG1608N-1912-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1912-B-T1
Brief Description
RES SMD 19.1KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1912-B-T1.pdf
Availability of RG1608N-1912-B-T1
QUANTITY
RG1608N-1912-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1912-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1912-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1912-B-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1912-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1912-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-1912-B-T1
RES SMD 590K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ADD-A-RACK ECONOMIZER VENTED datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 74.1 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADL5243 datasheet.pdf
WRENCH COMBINATION 14MM 7.44" datasheet.pdf