Susumu RG1608N-1913-C-T5
RG1608N-1913-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1913-C-T5
Brief Description
RES SMD 191KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1913-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-1913-C-T5
QUANTITY
RG1608N-1913-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1913-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1913-C-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1913-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1913-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1913-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1913-C-T5
RES SMD 910 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISR 2.64V SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
POT 250K OHM 1/4W PLASTIC LOG datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf