Susumu RG1608N-2052-C-T5
RG1608N-2052-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2052-C-T5
Brief Description
RES SMD 20.5K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2052-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-2052-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-2052-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2052-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2052-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2052-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2052-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2052-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2052-C-T5
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 14-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 1.3W DO41 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 213 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf