Susumu RG1608N-2151-P-T1
RG1608N-2151-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2151-P-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.15K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2151-P-T1.pdf
Availability of RG1608N-2151-P-T1
QUANTITY
RG1608N-2151-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2151-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2151-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2151-P-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2151-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2151-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-2151-P-T1
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 12.3VC DO204AC datasheet.pdf
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
RES SMD 5.11 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 8pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3400K 4SMD datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf