Susumu RG1608N-2213-B-T1
RG1608N-2213-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2213-B-T1
Brief Description
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2213-B-T1.pdf
Availability of RG1608N-2213-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-2213-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2213-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2213-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2213-B-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2213-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2213-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-2213-B-T1
RES SMD 7.5K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC ADC SERIAL 10BIT 4CH 12WLP datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
ENCODER MECH PC 16POS SINGLE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
Connector Header 31 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf