Susumu RG1608N-2430-C-T5
RG1608N-2430-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2430-C-T5
Brief Description
RES SMD 243 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2430-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-2430-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-2430-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2430-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2430-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2430-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2430-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2430-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2430-C-T5
CAP CER 1000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 400V 1A SOT223 datasheet.pdf
VARISTOR 180V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN HEADER SHROUDED VERT 15POS datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
500 TB SOCKET CLOSE VER datasheet.pdf
CAP FILM 51NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
26500 28C 24#20 4#12 S BY PLUG datasheet.pdf
22UF 40V 9,4X23,3MM 125C 20000H datasheet.pdf