Susumu RG1608N-2431-D-T5
RG1608N-2431-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2431-D-T5
Brief Description
RES SMD 2.43KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2431-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-2431-D-T5
QUANTITY
RG1608N-2431-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2431-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2431-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2431-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2431-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2431-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2431-D-T5
FUSE BOARD MNT 250MA 250VAC RAD datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V U2J AXIAL datasheet.pdf
IC FREQ GENERATOR/BUFFER 48-SSOP datasheet.pdf
OSC MEMS 68.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 20A LPTS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf