Susumu RG1608N-2493-W-T5
RG1608N-2493-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2493-W-T5
Brief Description
RES SMD 249KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2493-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-2493-W-T5
QUANTITY
RG1608N-2493-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2493-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2493-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2493-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2493-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2493-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2493-W-T5
CAP TANT 1UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
7M SEP PNP W/CONN VERT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATP-P-275-I2 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RECT BRIDGE 1A 1000V datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf