Susumu RG1608N-2671-W-T5
RG1608N-2671-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2671-W-T5
Brief Description
RES SMD 2.67K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2671-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-2671-W-T5
QUANTITY
RG1608N-2671-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2671-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2671-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.67k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2671-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2671-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2671-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2671-W-T5
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 100K 10TQFN datasheet.pdf
RES 25 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.26 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM RND 14.6MM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.3A 150 MOHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC MONOLITHIC SENSOR POS 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf