Susumu RG1608N-2742-W-T5
RG1608N-2742-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2742-W-T5
Brief Description
RES SMD 27.4K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2742-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-2742-W-T5
QUANTITY
RG1608N-2742-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2742-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2742-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2742-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2742-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2742-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2742-W-T5
RES SMD 41.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 14MHZ 8SO datasheet.pdf
CAP PTFE 6.8PF 0.5PF 500V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 10% 200VDC AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 210POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLEX 10POS PINS datasheet.pdf