Susumu RG1608N-2871-W-T1
RG1608N-2871-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2871-W-T1
Brief Description
RES SMD 2.87K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2871-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-2871-W-T1
QUANTITY
RG1608N-2871-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2871-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2871-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.87k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2871-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2871-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2871-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-2871-W-T1
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 9.76KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT323 datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 80V 100MA SSMINI2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE 4 POS FEMALE,RA-WIRE 10M datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf