Susumu RG1608N-3011-P-T1
RG1608N-3011-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3011-P-T1
Brief Description
RES SMD 3.01K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3011-P-T1.pdf
Availability of RG1608N-3011-P-T1
QUANTITY
RG1608N-3011-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3011-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3011-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.01k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3011-P-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3011-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3011-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-3011-P-T1
CAP CER 0.047UF 250V C0G 1812 datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 datasheet.pdf
IC REG LINEAR 3.3/ADJ 56-TQFN datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 92.16MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 100A ADDAPAK datasheet.pdf