Susumu RG1608N-3012-D-T5
RG1608N-3012-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3012-D-T5
Brief Description
RES SMD 30.1KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3012-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-3012-D-T5
QUANTITY
RG1608N-3012-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3012-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3012-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3012-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3012-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3012-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3012-D-T5
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOEIAJ datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 2SMD REV datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
MA-S2(DC ONLY) 1NC+1NO, 10M CBL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
DUOPLUG2 5GEH 8P 6X datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf