Susumu RG1608N-3092-B-T1
RG1608N-3092-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3092-B-T1
Brief Description
RES SMD 30.9KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3092-B-T1.pdf
Availability of RG1608N-3092-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-3092-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3092-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3092-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3092-B-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3092-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3092-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-3092-B-T1
CONN HEADER 9POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
IC SW CURR LIMIT DUAL 16-SOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 59VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/20W .25% AXIAL datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 33UH SMD datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf