Susumu RG1608N-3092-C-T5
RG1608N-3092-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3092-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 30.9K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3092-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-3092-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-3092-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3092-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3092-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3092-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3092-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3092-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3092-C-T5
CONN HEADER 11POS 1.5MM R/A SMD datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 2MM 11POS SGL datasheet.pdf
IC TRANSP LATCH OCT 3.3V 20-QSOP datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
SST UNITIZED WHEEL 12" 3A FIN datasheet.pdf
CAP CER 2PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 780HBGA datasheet.pdf
CAP CER 7.4PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
USE WITH 5MM FLANGELESS LED datasheet.pdf