Susumu RG1608N-3162-W-T5
RG1608N-3162-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3162-W-T5
Brief Description
RES SMD 31.6K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3162-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-3162-W-T5
QUANTITY
RG1608N-3162-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3162-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3162-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3162-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3162-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3162-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3162-W-T5
IC Z8 GP MCU 32K OTP 28DIP datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 2POS FREE SLD TAIL datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX2120 datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED LIGHT PIPE GREEN FLEX RND 6" datasheet.pdf
F7 INVERTER datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
DISPLAY 0.3" 2DIGIT BLUE CA SMD datasheet.pdf