Susumu RG1608N-331-B-T1
RG1608N-331-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-331-B-T1
Brief Description
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-331-B-T1.pdf
Availability of RG1608N-331-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-331-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-331-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-331-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-331-B-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-331-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-331-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-331-B-T1
FASTENER S CLIP NO SCREW 2"W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 6V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 1.5V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
LENS BLACK EMF BLACK RND 18MM datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
POT SLIDE 5K OHM .1W 20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf