Susumu RG1608N-331-B-T5
RG1608N-331-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-331-B-T5
Brief Description
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-331-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-331-B-T5
QUANTITY
RG1608N-331-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-331-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-331-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-331-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-331-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-331-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-331-B-T5
TERM BLOCK HDR 10POS 10.16MM datasheet.pdf
CBL USB B RCPT-A PLUG 100MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG SLATE 100' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf