Susumu RG1608N-3321-B-T5
RG1608N-3321-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3321-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.32KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3321-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-3321-B-T5
QUANTITY
RG1608N-3321-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3321-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3321-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3321-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3321-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3321-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3321-B-T5
FUSE BOARD MNT 125MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DL VERT 30GOLD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SOIC datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
CONN ADAPTER 3P-3P F-M PNL MNT datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE datasheet.pdf
IC REG BST 3.3V 0.4A SYNC SC70-6 datasheet.pdf