Susumu RG1608N-3321-B-T5
RG1608N-3321-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3321-B-T5
Brief Description
RES SMD 3.32KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3321-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-3321-B-T5
QUANTITY
RG1608N-3321-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3321-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3321-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3321-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3321-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3321-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3321-B-T5
IC ADC 10-BIT 105MSPS 3V 32-QFN datasheet.pdf
TERM RING NYL 16-14AWG #6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
POE INJECTOR 24W -24V DESKTOP datasheet.pdf