Susumu RG1608N-3322-W-T1
RG1608N-3322-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3322-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3322-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-3322-W-T1
QUANTITY
RG1608N-3322-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3322-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3322-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3322-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3322-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3322-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-3322-W-T1
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 10V 20% 0805 datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN IDC 6POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
43P DUAL AMP-TAB HSG DPH .100 datasheet.pdf
FUSE-D2 16A F GR 500VAC E27 datasheet.pdf