Susumu RG1608N-3570-B-T5
RG1608N-3570-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3570-B-T5
Brief Description
RES SMD 357 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3570-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-3570-B-T5
QUANTITY
RG1608N-3570-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3570-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3570-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3570-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3570-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3570-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3570-B-T5
VARISTOR 212V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8SOIC datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf