Susumu RG1608N-3650-W-T1
RG1608N-3650-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3650-W-T1
Brief Description
RES SMD 365 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3650-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-3650-W-T1
QUANTITY
RG1608N-3650-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3650-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3650-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3650-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3650-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3650-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-3650-W-T1
MOSFET N-CH 40V 75A TO220AB datasheet.pdf
MODEM V.34 SRL DATA 3.3V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.8VOUT 100W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1A DFN-3030-8 datasheet.pdf
CONN EDGE .100 30POS DR DIP datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
MICRO 9 F SOD JACKS datasheet.pdf
IC SDRAM 512MB 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf