Susumu RG1608N-3741-D-T5
RG1608N-3741-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3741-D-T5
Brief Description
RES SMD 3.74KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3741-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-3741-D-T5
QUANTITY
RG1608N-3741-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3741-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3741-D-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.74k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3741-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3741-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3741-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3741-D-T5
RES SMD 28 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K 2% UL LUG MNT datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 24pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
HAN 6 HPR COVER TOGGLE LOCKING datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
3/4" RACEWAY 6' OFFICE WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T412 datasheet.pdf
DRAG-TERMINAL datasheet.pdf
S8 WIRE SEAL S datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 1.25MM 17POS SMD R/A datasheet.pdf