Susumu RG1608N-3830-C-T5
RG1608N-3830-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3830-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 383 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3830-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-3830-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-3830-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3830-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3830-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3830-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3830-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3830-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3830-C-T5
FIXED IND 18UH 237MA 3.3 OHM SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 750MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
LAMP ARTICULATING 115V 60W, 22W datasheet.pdf
MODEM CDMA RS-232 US IP SPRINT datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
PLINTH SIDES 100MM FITS 500D datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 25 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
BNC STRAIGHT TRIAX PLUG FOR BOEI datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf