Susumu RG1608N-3831-W-T5
RG1608N-3831-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3831-W-T5
Brief Description
RES SMD 3.83K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3831-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-3831-W-T5
QUANTITY
RG1608N-3831-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3831-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3831-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3831-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3831-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3831-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3831-W-T5
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 68K OHM SMD 0603 datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 20MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 61POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 122.88MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CARRIER CUTOFF BLADE datasheet.pdf
RES 15 OHM 10W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf