Susumu RG1608N-3920-C-T5
RG1608N-3920-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3920-C-T5
Brief Description
RES SMD 392 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3920-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-3920-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-3920-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3920-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3920-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3920-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3920-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3920-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3920-C-T5
RES SMD 10M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
YOKE CLAMP W/BLUE HOOD 6X6MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 25mA Backlight 28-TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS R/A .100 TIN datasheet.pdf
RES 82K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 4SMD datasheet.pdf
CONN ADPT 6P-6P F/M-F/M PNL MNT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 4AWG WHITE 500' datasheet.pdf