Susumu RG1608N-393-W-T1
RG1608N-393-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-393-W-T1
Brief Description
RES SMD 39K OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-393-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-393-W-T1
QUANTITY
RG1608N-393-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-393-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-393-W-T1
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-393-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-393-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-393-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-393-W-T1
IC REG LDO 5V 0.5A DPAK datasheet.pdf
IC FILTER VIDEO 4CH 14-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 43A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/8 58U SMAM datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf