Susumu RG1608N-4021-C-T5
RG1608N-4021-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-4021-C-T5
Brief Description
RES SMD 4.02K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-4021-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-4021-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-4021-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-4021-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-4021-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.02k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-4021-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-4021-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-4021-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-4021-C-T5
RIVET SNAP 0.236" NYLON BLACK datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A SOT223-3 datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 5" H2O 6SIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 550V 72A PLUS264 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 4PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1.5W DO204AL datasheet.pdf