Susumu RG1608N-4021-D-T5
RG1608N-4021-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-4021-D-T5
Brief Description
RES SMD 4.02KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-4021-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-4021-D-T5
QUANTITY
RG1608N-4021-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-4021-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-4021-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.02k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-4021-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-4021-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-4021-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-4021-D-T5
IC AMP RGB VIDEO SYSTEM 20-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 1% 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
IC SENSOR INTERFACE PROGR 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 203MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
BP CODING PART LF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf