Susumu RG1608N-4022-C-T5
RG1608N-4022-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-4022-C-T5
Brief Description
RES SMD 40.2K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-4022-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-4022-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-4022-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-4022-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-4022-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)40.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-4022-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-4022-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-4022-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-4022-C-T5
IC REG LDO 3.3V 0.8A DPAK datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC24H/AE24M/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 6.19 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf