Susumu RG1608N-4221-W-T5
RG1608N-4221-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-4221-W-T5
Brief Description
RES SMD 4.22K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-4221-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-4221-W-T5
QUANTITY
RG1608N-4221-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-4221-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-4221-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-4221-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-4221-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-4221-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-4221-W-T5
FIXED IND 100UH 275MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLK 13POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.2VOUT 100W datasheet.pdf
RES SMD 13.8K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS STRGHT SKT datasheet.pdf