Susumu RG1608N-4222-C-T5
RG1608N-4222-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-4222-C-T5
Brief Description
RES SMD 42.2K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-4222-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-4222-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-4222-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-4222-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-4222-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)42.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-4222-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-4222-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-4222-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-4222-C-T5
FILTER LINE 1MH 20A HORIZONTAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
TIMER SOLID STATE 60SEC DIN MNT datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM26LV datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Terminal Block datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
4.0MM B-IN ST HSG 9CKTS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 300W datasheet.pdf