Susumu RG1608N-432-W-T1
RG1608N-432-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-432-W-T1
Brief Description
RES SMD 4.3KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-432-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-432-W-T1
QUANTITY
RG1608N-432-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-432-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-432-W-T1
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-432-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-432-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-432-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-432-W-T1
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
BIT SLOTTED 3.5MM 1.1" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 SQ WW datasheet.pdf
IC DECODE/DEMUX 3-8LINE 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 61A 1.05 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
SW INTERLOCK DOOR SAFETY 10.1A datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 5% 310VAC AXIAL datasheet.pdf