Susumu RG1608N-4320-C-T5
RG1608N-4320-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-4320-C-T5
Brief Description
RES SMD 432 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-4320-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-4320-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-4320-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-4320-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-4320-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-4320-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-4320-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-4320-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-4320-C-T5
BACKSHELL DB37 METAL PLAST 40DEG datasheet.pdf
IC 9X64 FIFO REGISTER 3ST 28SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW DO35 datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC GRE datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming 1A 12-ESOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
TOOL ACC datasheet.pdf
RAENDELKOPFSCHRAUBE datasheet.pdf
6,8UF 16V 10X7X4MM 125C 20000H datasheet.pdf